Лісовій галузі України потрібна комплексна реформа, що дозволить значно покращити ведення лісового господарства та управління в зазначеній сфері.
Про це повідомила тимчасово виконуюча обов’язки Голови Держлісагентства Христина Юшкевич у Facebook. Плани реформування обговорили під час першого засідання підгрупи з інституційної реформи Робочої групи з реформування лісового господарства, яке відбулося в Міністерстві аграрної політики та продовольства України під головуванням Першого заступника Міністра Максима Мартинюка.
На засіданні обговорено загальні засади реформування управління галуззю. За словами Христини Юшкевич розглядалося декілька підходів, зокрема, і напрацювання програми FLEG Світового банку, і досвід європейських країн.
«Моя чітка позиція, і її підтримали учасники наради, заключається в тому, що реформа лісового господарства має бути комплексною. І в першу чергу, потрібно розробити нові підходи до ведення лісового господарства, напрацювати і прийняти законодавчі зміни. Після цього ми зможемо побачити, як можна змінити інституціональну модель управління лісами. Передусім потрібно ще й зважати на природні та кліматичні умови і проблеми південно-східних областей», – підкреслила Христина Юшкевич.
Як зазначила т.в.о. Голови відомства, при реформуванні управління галуззю потрібно врахувати всі національні особливості.
Вона додала, що Офіс ефективного регулювання BRDO проведе дослідження, щоб адаптувати реформу управління державними підприємствами до реалій, в яких наразі працюють лісогосподарські підприємства України. А тут, за її словами, необхідно обов’язково взяти до уваги багато вузькопрофільних факторів.
Під час наступного засідання підгрупи буде розглянуто аналіз функцій в лісовій галузі, економічні показники та рекомендації для вироблення загального бачення реформи.