Сертифікація лісів

Сертифікація FSC
З метою приведення лісового господарства Львівщини у відповідності до міжнародних стандартів, вдосконалення існуючої системи управління лісовим господарством, створення кращих можливостей для продажу лісової продукції, за ініціативи обласного управління лісового господарства, незалежною аудиторською компанією „SGS” на протязі 2004-2005років в державних лісогосподарських підприємствах було проведено сертифікацію лісів, оцінку відповідності ведення лісового господарства в лісах управління критеріям та принципам FSC® (Forest Stewardship Council) – Лісової наглядової Ради.
Сертифікація (вручення свідоцтва) – це незалежна оцінка діяльності організації за погодженими міжнародними стандартами. Вимоги стандарту FSC® стосуються екологічного, соціального та економічного впливів лісового контролю. Відповідність вимогам оцінюється сертифікаційними органами. „SGS” є сертифікаційним органом, який має акредитацію FSC®. Це означає, що продукція взята з лісів, сертифікованих „SGS” може мати торгівельний знак FSC®.
Принципи та критерії FSC®” застосовуються відповідно до національних і міжнародних законодавчих та нормативних актів. Вимоги стандартів FSC® покликані не відмінювати, а скоріше доповнювати правила та ініціативи з ведення лісового господарства, забезпечивши відповідальне лісокористування в усьому світі.
Всього є 10 принципів та 56 критеріїв, які визначають як повинно вестися лісове господарство, щоб завдавати якнайменше екологічної, соціальної та економічної шкоди. Перші п’ять принципів мають переважно соціально-економічну спрямованість, інші п’ять – екологічну.
Ліси, які сертифіковані за схемою FSC® (Forest Stewardship Council®), отримують загальне визнання того, що ведення лісового господарства в них відбувається належним чином. Сертифікація лісів проводиться, як правило, третьою незалежною стороною (аудиторською організацією), щоб гарантувати об’єктивну та неупереджену оцінку лісоуправління і відрізняється від решти перевірок тим, що не має на меті покарати, а заохотити підприємства до покращення виконавчої діяльності.
Передбачається, що проведення лісової сертифікації допомагає вирішити конфлікти, що виникають у лісовому господарстві, отримати розуміння та довіру з боку місцевого населення. В великій мірі враховуються також соціальні питання працівників, зв’язки з неурядовими екологічними та природоохоронними організаціями.
Сертифікована продукція маркується відповідним логотипом, задля гарантування споживачеві законність і сталість джерел походження деревини, яка використовувалася для виготовлення товару. Воно є товарним знаком, який зареєстровано в багатьох країнах світу.
Лісова сертифікація базуються на принципах:
– незалежності і об’єктивності;
– добровільності;
– ринкової орієнтованості;
– прозорості і відкритості;
– не дискримінаційності;
– комплексності;
– залучення всіх зацікавлених сторін;
– практичності;
– економічної ефективності.
Завдання лісової сертифікації:
Вимоги FSC® включають ведення просвітницької діяльності, спрямованої на усвідомлення громадськістю важливості:
– удосконалення ведення лісового господарства;
– включення усіх витрат, пов’язаних з ведення лісового господарства, у ціну лісової продукції.
– сприяння найбільш повному й ефективному використанню лісових ресурсів;
– зниження збитків і втрат;
– недопущення надмірного лісокористування.
Переваги лісової сертифікації:
Серед переваг, які ми отримуємо від сертифікації є:

– незалежна гарантія для клієнтів-покупців, посередників та інвесторів щодо контролю за якістю лісової продукції;
– вихід на ринки держав, які використовують виключно деревну продукцію з сертифікованих лісів;
– демонстрація запровадження найкращої практики в управлінні лісовим господарством.

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх