День працівника лісового господарства!

    Кожного року в третю неділю вересня лісівники святкують день працівника лісового господарства. До свого професійного свята лісівники Дрогобиччини підійшли з добрими успіхами. Стабільно і злагоджено працює колектив ДП «Дрогобицьке лісове господарство», з року в рік впроваджуючи в свою у свою виробничу діяльність інноваційні методи роботи для досягнення кращих результатів роботи. В 2019 році придбано обладнання на 2 млн. 386 тис. грн., щоб полегшити роботу колективу та досягти кращих результатів в майбутньому. Зокрема придбано багатопильний верстат WD-250/350 КВА, напівпричіп SCHWARZMULLER, автомобілі IVEKO та КАМАЗ з маніпулятором. На підприємстві в дві зміни працює цех переробки для збільшення реалізації продукції деревообробки (дрова колоті, пиломатеріали обрізні та не обрізні різних порід). Для забезпечення працівників гарячим харчуванням на території функціонує їдальня, в якій безкоштовно харчуються всі працівники.

    Попередні підсумки роботи за 8 місяців свідчать, що плани за всіма показниками будуть виконані. Наведемо хоча б кілька цифр за результатами господарювання. Цього року посаджено лісові культури на площі 52 га, залишено під природне поновлення 45,9 га. Заготовлено 38922 куб. м деревини, у тому числі 24457 куб. м – від рубок головного користування. Велику увагу приділяємо охороні і захисту лісу від пожеж, самовільних рубок, а також від шкідників і хвороб.

   На даний час в Державному підприємстві «Дрогобицьке лісове господарство» працює 320 чоловік. Лісгосп є найбільшим платником податків до бюджету та пенсійного фонду серед підприємств району. За 2018 рік перераховано податків на суму 30 млн. 603 тис. грн. Протягом 8 місяців 2019 року підприємство вже сплатило податків на суму 19 млн. 991 тис. грн.. Середньомісячна заробітна плата одного працівника за 8 місяців 2019 року становить 9207,81 грн., що на 1088,98 грн. більша ніж за відповідний період 2018 року. Незважаючи на важкий економічний стан підприємство регулярно надає допомогу учасникам АТО, родинам загиблих воїнів у вигляді дров паливних.

    В даний час в структурних підрозділах  лісового господарства функціонує базовий розсадник та п’ять тимчасових розсадників,  де в 2019 році було посіяно 32 тони жолудя дуба звичайного та інших порід, що в перспективі дасть понад 5 млн. шт. стандартного посадкового матеріалу. Дане насіння заготовлено на об’єктах постійної лісонасіневої бази. На підприємстві закладено 59,4 гектари постійних лісонасіневих ділянок, 338, 7 гектарів генетичних резерватів, 26,7 гектарів плюсових насаджень, 48 плюсових дерев крім цього закладено 5 лісонасіневих плантацій в тому числі клонова плантація ялиці білої та родинна плантація дуба звичайного.

    Ліс – ось справжній, живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс – це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

    Не варто забувати, що турбота та збереження цього природного національного скарбу наш спільний обов’язок, а не тільки професійний обов’язок лісництва.

   Дуже прикро, що лісівника сьогодні вважають мало не ворогом лісу. Мабуть, мало хто бачив на власні очі, як ліквідовується лісова пожежа, яка це важка праця та ще й з ризиком для життя, як лісова охорона в нічних рейдах зупиняє лісокрадів, добре оснащених та нерідко озброєних… Та врешті той факт, що лісгосп сьогодні, не маючи ні копійки державного фінансування, сплачує в рік до 40 мільйонів гривень податків та зборів. Але ми працюємо над тим, щоб суспільство зрозуміло, що лісівники вболівають за ліс не менше, ніж громадськість, бо для більшості з них – це справа всього життя, а для декого – і цілих поколінь. На віку одного дерева – десятиліття праці не одного покоління лісівників. Цілі династії плекають рідні ліси та передають досвід, знання й любов до природи власним дітям та онукам. А для своїх молодших колег вони – гідний приклад  наслідування.

    Зміцнюючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд України, лісівники вносять вагомий вклад у захист земельних угідь та поліпшення стану довкілля, забезпечують потреби суспільства у різноманітній лісовій продукції.

    У професійне свято працівників лісу ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто не байдужий до проблем лісового господарства, хто своєю працею і турботою сприяє його збереженню та примноженню, хто просто любить, береже і рятує ліс.

     Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету.

    Тож всім лісівникам святкового настрою, удачі, достатку і здоров’я.
Мудрості і терпіння, злагоди і достатку, успіхів, творчої праці, віри у прекрасне
Майбутнє України.

 

                                                                                         Прес-служба

                                                                                ДП «Дрогобицький лісгосп»

Записи створено 469

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх