БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ПОЖЕЖ !!!

 

russia-forests-in-fire-03_0

З настанням теплої погоди частіше виникають лісові пожежі. Найбільш “гарячими” місяцями є липень і серпень, проте вже навесні, зазвичай,торішня трава швидко висихає на сильному весняному сонці і легко займається від сірника або цигарки. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили,буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачається величезні сили та засоби.

Велика кількість великих і малих лісових доріг сприяє зростанню відвіданя лісів населенням, з вини якого  щорічно виникає найбільше  пожеж в лісових масивах. Саме необережність  людей- головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому, у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною — необережністю людей.

Лісову пожежу легко загасити тільки на початковій стадії розвитку. Але коли вогонь уже набрав силу і загоряються дерева, загасити пожежу дуже складно.

Тому, хочемо звернутися до мешканців Дрогобича,Трускавця, Стебника та Дрогобицького району в пожежо-небезпечний період, це квітень-листопад  будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною лісових пожеж. Ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо побачите, як це роблять  інші, зупиніть їх і поясність ,чим небезпечне  спалювання трави. Ніколи  не розводьте багаття в сухому лісі. Насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на піску або глині. Перед тим як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть золу і переконайтесь, що під нею не збереглося тліючих вуглин. Також просимо у випадках винекнення лісових пожеж терміново інформувати держлісгосп, пожежну охорону чи  найблище лісництво і надавати посильну допомогу в їх гасінні.

Порушники правил пожежної безпеки будуть притягуватись до адміністративної відповідальності, а якщо пожежа завдала значних збитків, то і до кримінальної.

Хочеться наголосити, що збереження лісових масивів для майбутніх поколінь- справа всіх свідомих громадян.

 

Інженер охорони та захисту лісу

ДП “ Дрогобицький лісгосп”                                                                            Дидик А.П.

 

 

 

 

 

Записи створено 467

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх