Сьогодні Державне підприємство «Дрогобицьке лісове господарство» – провело виїзну нараду по рубках переформування в системі методів і способів наближеного до природи лісівництва в якій взяли участь працівники лісового господарства та підприємці, які проводять лісозаготівельні роботи.
Рубки переформування обґрунтовуються з екологічних позицій і принципів наближеного до природи лісівництва. Для здійснення багатоцільового ведення лісового господарства необхідне підтримання оптимальної вікової, породної і просторової структури деревостанів, утримання постійного лісового покриву і неперервне лісокористування. Рубки переформування проводять у випадку, коли склад та структура насадження не відповідає типу лісу та цільовому призначенню, а також тоді, коли можна підсилити процеси формування і розвитку різновікового мішаного лісу. Лісівничі заходи для досягнення мети переформування деревостану встановлюються конкретно для кожної ділянки із зазначенням терміну його проведення, повторюваності та інтенсивності.
Для підвищення стійкості і продуктивності лісів, у тому числі і похідних деревостанів, пріоритетним є застосування наближених до природи принципів ведення лісового господарства і ощадливих методів лісокористування. Воно базується на таких принципах і способах лісокористування, за яких безперервно існує лісовий покрив, відтворюється структура природних різновікових лісів, постійно підтримується стійкість деревостанів, деревина вирубується в обсязі річного приросту.
Рубки переформування розглядаються як комплексні рубки, спрямовані на поступове перетворення одновікових у різновікові змішані багатоярусні лісові насадження, низькостовбурних у високостовбурні деревостани. Вони проводяться в усіх категоріях лісів, та у деревостанах різних вікових груп, поєднуючи стратегію одночасного вирубування окремих дерев або їх груп і сприяння природному лісовідновленню за умови безперервного існування лісу. Внаслідок таких рубань здійснюється значна, або й докорінна зміна вікової структури, складу і будови насаджень завдяки регулюванню співвідношення в них складових елементів і створення сприятливих умов росту цільових дерев різних поколінь і ярусів. Рубки переформування здійснюються поетапно, шляхом проведення комплексу лісогосподарських заходів для формування цільового деревостану тоді, коли склад і структура насадження не відповідають оптимальним, наближеним до природного стану.
Рубки переформування проводяться у випадку, коли склад та структура насадження не відповідають типу лісу та цільовому призначенню, а також тоді, коли можна підсилити процеси формування і розвитку різновікового змішаного лісу. Лісівничі заходи для досягнення мети переформування деревостану встановлені конкретно для кожної ділянки. Перед прийняттям рішення стосовно переформування деревостанів встановлено критерії його оптимальності для кожного конкретного лісового масиву з врахуванням типу лісу та цільового призначення ділянки. Основними критеріями оптимальності майбутнього деревостану виступають характеристика насадження, його стійкість і здатність до самовідновлення.
На даній виїзній нараді, за допомогою сучасних технологій, а саме квадрокоптера було проведено надземне обстеження лісових ділянок на яких проводяться рубки переформування. Даний сучасний дрон працює в допомозі лісівникам, як для огляду лісових ділянок та і для обстеження держлісфонду на предмет виявлення лісових пожеж, браконєрства та незаконних рубок. Прилад оснащений найсучаснішими відео та фото камерою із функцією тепловізора, гучномовцем, нічними прожекторами.