На сьогодні, лісів, що належать до сфери управління Держлісагентства*, уже заповідано 16,6%. Практично у всіх регіонах заповідність в лісах вища ніж загальнодержавна. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час публічного звіту в Укрінформ.
«Заповідні ліси Держлісагентства займають третину (33%) природно-заповідного фонду держави, при лісистості території України – 15,9%. В Україні уже на 46,9% вкритих лісовою рослинністю земель заборонені рубки головного користування», – зазначив він.
Володимир Бондар поінформував, що у лісах Держлісагентства створено понад 3 тис. територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 1,2 млн. га.
«Окрім того, Держлісагентство за останні роки погодило проекти Указів Президента України про створення, в тому числі за рахунок лісів Держлісагентства, національних природних парків – «Кам’янська Січ», «Нобельський», «Бойківщина», «Кремінські ліси» загальною площею 32,4 тисячі гектар, а також проекти Указів Президента України про зміну меж (розширення) національних природних парків – «Олешківські піски», «Дністровський каньйон», Ужанського національного природного парку, нацпарку «Синевир»», – підкреслив заступник Голови Держлісагентства.
За його словами, на сьогодні лісові території є основним джерелом збільшення природно-заповідного фонду держави.
* Загальна площа лісових ділянок, що належить до лісового фонду України, становить 10,4 млн га, в тому числі вкриті лісовою рослинністю 9,6 млн га. Із них 7,6 млн га (73%) входять до сфери управління Держлісагентства.