На вулиці літо, але це не завада для створення молодих насаджень.
Працівники ДП «Дрогобицьке ЛГ» ( Раневицьке, Нагуєвицьке, Лішнянське, Трускавецьке, Доброгостівське лісництва) висаджують молоді дубочки із закритою кореневою системою, вирощені у ДП Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр .
Посаджені влітку рослини встигають краще вкорінитися до зими, ніж при осінній посадці. Правда, за умови використання посадкового матеріалу з міцною кореневою системою. Якість кореневої системи дуже важлива, бо сила саджанця багато в чому залежить від неї.
Коли заходить мова про якість кореневої системи, відразу починається порівняння між саджанцями, вирощеними в горщиках і в землі, відкритою і закритою кореневою системами. Вважається, що саджанці в горщиках більш високої якості, ніж інші.
ЯКІСНА коренева система – це:
– наявність великої кількості коренів (розвиненої кореневої системи)
– відсутність деформації коренів.
При посадці з закритою кореневою системою, як і при посіві утворюється стрижневий корінь. Плюси посіву полягають у тому, що ця праця не є такою трудомісткою і фізично посіяти насіння жолудя значно легше, ніж посадити, тим більше з закритою кореневою системою (сіянці потрібно транспортувати на лісову ділянку і т.п.). Перевагами посадки з закритою кореневою системою є те, що можна продовжити термін посадки, тобто продовження терміну посадки є єдиною перевагою в створенні лісових культур із закритою кореневою системою.