З метою посилення охорони лісів від пожеж в ДП «Дрогобицький лісгосп» проводяться профілактичні та попереджувальні заходи.
З метою приведення до повної готовності підрозділів підприємства з числа штатних працівників Державної лісової охорони (ДЛО) створені добровільні пожежні дружини, які пройшли атестацію. Проведені інструктажі з працівниками підприємства, згідно програми підготовки. По підрозділах проведений огляд всіх засобів пожежогасіння та інших ресурсів які використовуються для охорони лісів від пожеж.
В лісових масивах підприємства проведено доглядів за мінералізованими смугами, протяжністю 33 км., перекрито 19 позапланових доріг для в’їзду в ліс транспортних засобів, виставлено 12 одиниць наглядної агітації в лісових масивах. Працівники ДЛО підприємства проведено 8 рейдів по виявленню порушників, які пошкоджують замки шлагбаумів, порушують правила пожежної безпеки.
Однак, незважаючи на заходи, що вживаються з метою посилення пожежної безпеки, стан протипожежного захисту лісів потребує повсякденної уваги. Не останнє місце в цьому займає людський фактор.
Основними методами впливу на свідомість людей і попередження виникнення пожеж є проведення серед населення, в школах масово-роз’яснюючої роботи по правилах поведінки в лісі. Так, станом на 01 квітня з учнями шкіл проведено 19 лекцій на природоохоронну тематику, з місцевими органами влади проведено 2 бесід. На сьогоднішній день працівниками підприємства посилюється співпраця з місцевими органами влади – сільрадами, пожежними частинами, органами поліції.
Самовільне випалювання залишків рослинності, розпалювання вогнища та застосування відкритого вогню в непристосованих для цього місцях забороняється! Не розводьте вогнище в лісі, не кидайте недопалки на землю, не створюйте смітники в лісі і тим більше не спалюйте в ньому сміття.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб – від 255 грн до 850 гривень.
- знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 595 грн до 1 020 гривень.
- самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно–заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн, на посадових осіб від 1190 грн до 1700 гривень.
Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5100 грн до 8500 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Будьте вкрай пильними і за найменшою підозрою на пожежу негайно телефонуйте за номером «101» Також, на підприємстві працює телефон, на який громадяни можуть повідомляти про випадки загорання у лісових масивах 03(247) 3-71-28.