Сьогодні, 30 березня відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека.
Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень розповів про стан проведення національної інвентаризації лісів та виконання робіт з базового лісовпорядкування по Львівському ОУЛМГ.
Польові роботи з базового лісовпорядкування у лісах підприємств рівнинної частини області мають бути завершені до кінця року. Присутній на колегії головний технолог Львівської державної лісовпорядної експедиції Володимир Савчин окреслив основні питання, які повинні бути вирішеними при проведенні польових лісовпорядних робіт та зазначив про доцільність складення робочих графіків проведення польових робіт і їх оплати .
Щодо стану охорони праці на підприємствах Львівського ОУЛМГ доповів головний спеціаліст відділу лісових ресурсів, машин та технологій Василь Степанишин.
На підприємствах управління впродовж 2020 року проводилася та з початку 2021 року проводиться робота щодо створення працівникам безпечних і здорових умов праці, підвищення рівня культури виробництва та санітарно-побутового обслуговування працівників, профілактики виробничого травматизму.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці» на підприємствах Львівського ОУЛМГ функціонує Система управління охороною праці та ризиками, в рамках якої розроблено Карти ідентифікації небезпек, оцінювання й усунення неприйнятних ризиків на робочих місцях.
Розроблено згідно Галузевої програми Комплексні заходи поліпшення стану безпеки та гігієни праці на 2021-2025 роки та намічено напрямки їх виконання.
Участь в колегії взяв начальник відділу нагляду в АПК та СКС Головного управління Держпраці у Львівській області Віктор Курило. У своєму виступі він звернув увагу, що з 10 березня 2021 року, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 року № 77, відновлено отримання дозволів Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки і закликав присутніх взяти участь у запланованих вебінарах з цього питання.
За результатами обговорення намічено спільні заходи з Головним управлінням Держпраці у Львівській області щодо покращення роботи з питань профілактики виробничого травматизму та створення працівникам безпечних і здорових умов праці.
Про готовність державних лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду колегію поінформував головний спеціаліст відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Роман Музика.
Доповідач зазначив, що лісогосподарські підприємства управління в 2021 році провели заходи по підвищенню ефективності протипожежних робіт, профілактиці та охороні лісів від пожеж. Він також окреслив основні причини виникнення пожеж – порушення правил пожежної безпеки в лісах, випалювання населенням та різними суб’єктами господарювання сухої рослинності та її залишків.
З настанням весни почастішали випадки випалювання сухої рослинності на сільськогосподарських угіддях та полях, що може спричинити поширення вогню в лісові масиви. У зв’язку з цим, необхідно забезпечити проведення широкої роз’яснювальної роботи з населенням та засобами масової інформації на протипожежну тематику та постійне патрулювання лісових масивів з метою охорони лісів від пожеж.
Також на засіданні розглянуто питання щодо стану охорони лісів та завдання щодо підвищення ефективності проведення лісоохоронних заходів. Зокрема акцентовано увагу щодо покращення результативності проведення рейдів з охорони лісів від лісопорушень та подання керівниками підприємств пропозицій до районних державних адміністрацій щодо необхідності проведення спільних нарад за участю правоохоронних органів для напрацювання та затвердження спільних заходів з питань охорони лісів.
Голова колегії відмітив, що питання охорони праці, протипожежного захисту лісів та охорони лісів від незаконних рубок потребують повсякденної уваги і керівникам підприємств необхідно тримати їх на постійному контролі.
Анатолій Дейнека повідомив колегію щодо цифрової трансформації у сфері лісового господарства, дане питання розглядалось напередодні на колегії Державного агентства лісових ресурсів України. Зокрема він окреслив, які завдання запланували реалізувати в частині цифрових технологій, зокрема переведення матеріалів лісовпорядкування з паперового в цифровий формат, а також надання адміністративних послуг та дозвільних документів у цифровому форматі.
По всіх питаннях порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення.