18 липня 2018 року на сторінці ZAXID.NET оприлюднено новину незаконної вирубки дерев, виявленої Державною екологічною інспекцією, на території лісового фонду ДП “Дрогобицьке лісове господарство” та заподіяння шкоди лісу у розмірі 3,8 млн..
На спростування даної статті та з метою донесення правдивої інформації та фактів до громадськості зазначаємо, що інформація, яку повідомив начальник Державної екологічної інспекції Маланич М. М. стосовно незаконної вирубки тисячі дерев, щоб прокласти нову дорогу в лісі не відповідає дійсності, оскільки відповідно до архівних матеріалів базового лісовпорядкування 1980 року в пояснювальній записці і проектувальних відомостях та планово-картографічних матеріалах (планшетах) по Доброгостівському лісництві Дрогобицького держлісгоспу у кварталах 46-38: 39-47 значиться лісова дорога із твердим покриттям третьої категорії. У матеріалах лісовпорядкування 1991 та 2007 років вона значиться як квартальна просіка.
Відповідно до Інструкції з впорядкування лісового фонду, як квартальна просіка можуть бути використані: магістральні шляхи транспорту, постійно діючі лісовозні, лісогосподарські і протипожежні дороги, протипожежні розриви, траси ЛЕМ і газопроводів, річки, тощо.
Оскільки квартальна просіка заросла деревною та чагарниковою рослинністю, що перешкоджало проїзду транспортних засобів, нами в передбаченому законом порядку було видано лісорубні квитки на проведення рубок.
Збитки нараховані екологічною інспекцією, як за незаконну рубку, однак відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року № 665 “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу” застосування такс до підприємств, установ, організацій і громадян, що здійснюють охорону лісових насаджень, крім випадків, коли встановлено та доведено, що вони безпосередньо скоїли такі порушення, є неправомірними. Отже оскільки вина ДП “Дрогобицький лісгосп” не доведена а базується тільки на припущеннях екологів, тому відповідно і шкода нарахована є необґрунтованою і незаконною.
Поширена інформація є недостовірною і такою, що завдає шкоди діловій репутації нашого підприємства.
Відповідно до статей 94, 277 Цивільного кодексу України, фізична чи юридична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.
З огляду на зазначене, вимагаємо спростувати недостовірну інформацію, розмістивши текст спростування, яке повинно бути поміщено під заголовком «Спростування».
В іншому випадку, ДП “Дрогобицький лісгосп” звертатиметься до суду з вимогою спростування недостовірної інформації.