Засмічення лісів – гостра проблема сьогодення!

Результат пошуку зображень за запитом "засмічення лісів"

В наш час важко зустріти людину яка б мала правильне уявлення про наслідки засмічення навколишнього середовища. Особливо це стосується засмічення лісів, що є гострою проблемою сьогодення. Напевно вже і не залишилося місця на нашій планеті яке б не було певною мірою засмічене, в той же час це стосується і лісів, які виступають в ролі надзвичайно складних природних угрупувань від яких залежить життя не лише їх мешканців, а і наше власне.

Нажаль, коли антропогенний фактор починає тиснути на одну із складових частин біоценозу, це призводить до його загибелі. До того ж хотілось би підкреслити, що сміття яке ми залишаємо в лісах та поблизу зон відпочинку є дуже токсичним і має значний термін природної переробки. Так звичайна газета перегниватиме 2-3 роки, недопалок – 10-11 років, консервна банка – 120-150 років, поліетиленовий пакет близько 200 років, пластикова пляшка близько 500 років, скло та скляні вироби близько 1000 років.

Поважне та бережливе ставлення до природи – одне з правил поведінки цивілізованої і культурної людини. Пам’ятайте, що прогулюючись в лісі, збираючи тут гриби, ви знаходитеся в гостях у вірного друга – природи.

Тож не засмічуйте ліс, стежки, місця відпочинку. Сміття викидайте тільки в урни, або забирайте з собою. Уникайте будь-яких, навіть найменших пошкоджень рослинності у лісі.

Пам’ятайте, що ліс, який росте навколо міст і сіл, це зелений щит, фабрика кисню, фітонцидів, електрично-заряджених частинок повітря, інших біологічно-активних цілющих речовин. Не зривайте квітів у лісах, багато з них занесених до Червоної книги.

Лісівники ДП «Дрогобицький лісгосп» намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку наших громадян в лісі. Вздовж автодоріг, в різних мальовничих куточках обладнано спеціально пристосовані місця для відпочинку зі столами, лавками, місцями для вогнища та контейнерами для збору сміття. За порядком уздовж трас, узбіч та автомобільних доріг згідно із законодавством повинна слідкувати Служба автомобільних доріг.

Нагадуємо, що згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Засмічення лісів відходами” тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Прес служба підприємства

Записи створено 491

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх