Відсутність фінансування лісової галузі створить соціальні проблеми та вплине на екологічну безпеку країни

Підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за 2015 рікобговорювались на розширеній колегії Держлісагентства, участь у якій взялипредставники Кабінету Міністрів України, Міністерства агрополітики та народнідепутати України.

На сьогодні лісова галузь забезпечує роботою більше 49 тис. працівників,переважно в сільській місцевості. Порівняно з минулим роком чисельність працівниківзросла на 1 196 штатних одиниць.

Минулого року у лісах галузі ліквідовано 2 225 пожеж, якими пошкоджено 2,6 тис. га, у тому числі верховими – 0,2 тис. га. З метою запобігання виникненнюлісовим пожежам у лісах влаштовано 71 км протипожежних розривів, заслонів ібар’єрів та 65,6 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними обсягом242,8 тис. км.

У 2015 році садіння і висівання виконано на площі 33,6 тис. га, що становить 115 % річного завдання. Весь обсяг лісокультурних робіт проведений на землях лісогосподарського призначення, з яких 2,4 тис. га, або 7 %, –нові ліси.

За 2015 рік підприємствами галузі сплачено до бюджетів усіх рівнів 2 059,7 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 929,4 млн грн (або 82,2 %) більше, ніж за 2014 рік.

Ці показники свідчать про високу професійність українських лісівників та їх відданість своїй справі, але нині, як ніколи, всіх хвилюєпроблема бюджетного фінансування галузі.

Через відсутність коштів будуть зупинені роботи із створення нових захисних насаджень на малопродуктивних і деградованих землях,пропадуть десятки мільйонів садивного матеріалу у лісових розсадниках, без догляду загинуть рукотворні ліси.

Крім того, буде відсутня можливість здійснювати попереджувальні протипожежні заходи в лісах, що, безумовно, сприятиме масовомувиникненню лісових пожеж, осередків шкідників і хвороб лісу, які у специфічних кліматичних умовах часто призводять до надзвичайнихнаслідків.

Під загрозою дестабілізації довкілля, посилення водної та вітрової ерозії, деградації сільськогосподарських угідь опиняться сотні тисячгектарів земель південних та східних областей. І це є не відомча, а загальнодержавна проблема.

Усе це в подальшому багатократно збільшить державні витрати на ліквідацію наслідків таких негативних явищ.

Незважаючи на велику роботу керівництва галузі щодо забезпечення фінансування лісового господарства, при затвердженні ЗаконуУкраїни «Про Державний бюджет України на 2016 рік» пропозиції Держлісагентства враховані не були. Однак робота у цьому напрямітриває.

Розроблено проект  Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» і передано доМіністерства аграрної політики та продовольства України, народним депутатам та профільним Комітетам Верховної Ради України.

Крім того, членами колегії Держлісагентства було прийняте рішення про повторне звернення до Міністерства аграрної політики тапродовольства України, Міністерства фінансів України та Верховної Ради України з обґрунтуванням необхідності фінансування лісової галузіУкраїни.

 

Прес-служба Держлісагентства

Записи створено 468

Залишити відповідь

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх