Стартує щорічна Всеукраїнська Акція Майбутнє лісу – у твоїх руках!

 

Зима вже потроху  «здає» свої права  і  лісівники Дрогобиччини візьмуться за вкрай важливу роботу, яку проводять щорічно – за роботу із садіння лісу та  популяризації серед краян і молоді здорового розуміння, що майбутнє лісу – і у їхніх руках також.

Мета акції – вкрай благородна і значуща, і недооцінювати її аж ніяк не варто. Адже полягає вона в тому, що розширює екологічно-лісівничу  пропаганду  і просвіту  населення,  поширює знання  про ліси та їх важливість  для існування життя на планеті. А ще –  сприяє вихованню у підростаючого покоління  шанобливого ставлення до природи, забезпечує  зацікавленість  у збереженні лісових насаджень,  стимулює до дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснює широким колам  громадськості важливості створення лісових насаджень, ознайомлює  та надає можливість учнівській молоді, представникам громадськості  взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення. Власне, саме для усього цього  Державне агентство лісових ресурсів й проводить акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках».

Якщо ж говорити про історію виникнення Акції, її передумови, то варто зазначити, що в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів, була заснована традиція святкування Дня лісу. Так зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісівництва, яка одразу ж була підтримана Організацією ООН з питань продовольства і сільського господарства. Європейська конфедерація сільського господарства зазначила, що Всесвітній день лісівництва потрібно використовувати для розповсюдження інформації щодо всіх аспектів багатства лісу, представлених з трьох точок зору: виробництво, захист, і відновлення. А Генеральною асамблеєю ООН в резолюції А/RES/67/200  дату 21 березня було проголошено Міжнародний день лісів. Власне, саме тому з починаючи з 21 березня лісогосподарські підприємства Держлісагентства, зокрема ДП «Дрогобицьке лісове господарство»,  організовують різноманітні заходи, покликані прищепити молоді шанобливе ставлення до лісу, ознайомити якнайбільше людей з особливостями роботи працівників лісового господарства.

Цьогоріч у планах лісівників – залучення громадян, особливо молоді, до висаджування власноруч лісових сіянців і саджанців, озеленення та впорядкування територій навчальних закладів, місць відпочинку, ремонт підгодівельних майданчиків для тварин.  У кожному регіоні України з’являться нові лісові насадження на значних територіях.

Поряд з цим, творчим особистостям учнівської молоді в кожному регіоні України лісівники запропонують взяти участь у конкурсах на кращий малюнок і твір на тему «Людина і ліс»,  визначать кращого юного лісничого в учнівських лісництвах. Підсумки акції  будуть підведені після Дня Довкілля, який відзначатимемо 21 квітня.

ДП «Дрогобицьке лісове господарство» в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»  спільно з відділом освіти Дрогобицької  РДА  щорічно проводить конкурси  на кращий малюнок серед  учнів 1-4  класів, та на кращий твір серед учнів 5-11 класів на тему «Людина та ліс» У конкурсі  беруть участь  всі школи району. Кращі роботи відтак відправляються на  обласний  конкурс, а наші діти – представники  Дрогобицького району – неодноразово  ставали переможцями обласник конкурсів та отримували цінні подарунки. Та найбільший, можна сказати неоціненний подарунок отримують наші ліси – тоді, коли наша молодь, наші люди, долучаючись до акції, починають все більше любити природу та берегти ліси.

На   базі підприємства ДП «Дрогобицький лісгосп» функціонує пять шкільних лісництв –  Летнянське, Доброгостівське, Лішнянське, Нагуєвицьке, Раневицьке.  Власне, учні цих шкільних лісництв проводять загальні  збори  з організаційних, навчальних, протипожежних та рекреаційних  питань, проводять засідання учнівської ради, організовують роботу ланок із  захисту лісу від хворіб і шкідників, із збору лісового насіння,  залучаються   до садіння лісових культур, догляду за лісовими культурами та сіянцями в розсадниках та шкілках, з працівниками лісгоспу проводять науково-дослідну роботу, беруть участь та стають призерами у різноманітних конкурсах  на місцевому та обласному рівні. Активну участь беруть учні Летнянського шкільного лісництва  у догляді за сіянцями та саджанцями на базовому розсаднику Летнянського лісництва, де щороку вирощується близько мільйона сіянців як головних лісо-утворюючих  так і декоративних порід для реалізації та озеленення

Дуже тішить той факт, що щороку кількість учасників акції  «Майбутнє лісу в твоїх руках» зростає. Це означає, що небайдужих до покращення екологічної ситуації в країні стає все більше. Головний захід акції – це садіння дерев, проведення робіт з лісовідновлення та лісорозведення із залученням учнівської та студентської молоді,  представників громадських організацій, центральних, місцевих органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації. Тобто, щороку рух за майбутнє лісу набирає все більших обертів та має за своїми плечима гарні напрацювання. Зокрема, минулої  весняної лісокультурної кампанії ДП “Дрогобицьке лісове господарство” висадило 500 тис. саджанців молодих дерев породи  дуб, ялиця, клен, бук, липа, вільха.  на площі 108 гектарів, в тому числі на площі  59 га проводиться сприяння природному поновленню.

Цієї весняної лісокультурної компанії лісові культури будуть створені на площі 97 га,  природне поновлення збережено на площі 60 га. На кожному гектарі вирубаного лісу лісівниками висаджується близько 5 тисяч саджанців молодих дерев, а до віку рубки, в наслідок природного відбору та лісогосподарських заходів,  на одному гектарі залишається близько п’ятсот дерев. Тобто висаджується в десять разів більше ніж вирубується.

Отож,  ДП  «Дрогобицьке лісове господарство» запрошую всіх охочих взяти участь в озелененні й благоустрої краю, особисто долучившись до створення нових лісових насаджень.

Записи створено 468

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх