Мiжнародний День лiciв на Львiвщинi

21 березня відзначають Міжнародний день лісів, який започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними гаслами.

Сьогодні, лісівники Львівщини приєднаються до відзначення  Міжнародного дня лісу, який цього року проходить під гаслом «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити»!

І вже станом на сьогодні на території державних лісогосподарських підприємств переважно рівнинної частини області посаджено 270га лісових культур (або 48% від плану весни). По мірі сходження снігу в гірських районах Львівщини буде проводитись відновлення лісів.

На жаль, у зв’язку із карантинними заходами, традиційних спільних акцій з садіння лісу з громадськістю у цей час не відбувається.

Відзначимо, що лісогосподарськими підприємствами проведена значна робота для забезпечення всіх видів лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом основних лісоутворюючих порід. З цією метою в області функціонує мережа лісових розсадників в кількості 172 одиниця загальною площею 107,62га.

Державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» спеціалізується на вирощуванні садивного матеріалу з використанням сучасних технологій в лісовому насінництві та лісорозсадницькій справі.

При цьому, вирощування сіянців із закритою кореневою системою надає можливість розширити терміни садіння та відповідно створювати продуктивні, біологічні стійкі насадження протягом всього вегетаційного періоду. Відтак, із закінченням карантину всі бажаючі зможуть взяти участь у створенні нових лісів!

До слова зазначимо,  що 2/3 площі природно-заповідного фонду області знаходиться під  надійною охороною лісівників державних  лісогосподарських  підприємств Львівщини.

Довідково. У лісах підприємств Львівського ОУЛМГ виділено 112 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 102,52 тис. га, що складає 21% площі держлісфонду. Серед них – національні природні парки «Сколівські Бескиди», «Північне Поділля» та «Бойківщина», 4 регіональні ландшафтні парки, 42 заказники, 24 пам’ятки природи (в тому числі 4 пралісові), 3 дендрологічні парки, 2 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, 34 заповідні урочища.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства щиро вітає лісівників, друзів та симпатиків лісу з Міжнародним днем лісів!

Прес-служба Львівськоо ОУЛМГ

Записи створено 489

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх