Коментар і спростування інформації!

Останнім часом в суспільстві склався та підтримується лише негативний образ роботи лісівників та лісогосподарських підприємств і надзвичайно важко після публікацій з критикою, звинуваченнями у «безпощадних рубках» і т.д. донести до людей дійсний стан речей та пояснити, що, як би не було в це важко повірити громаді, лісівники дотримуються чинного законодавства, встановлених правил проведення рубок та не здійснюють їх «з метою продажу якісної деревини» та заради «набивання власних кишень».
Однак, зараз склалась тенденція, що все, щоб не сказали та не написали працівники галузі піддається насмішкам, звинуваченням у брехні, і, на жаль, більшість людей сприймають та підтримують лише сторону, яка перша розповсюдила інформацію, навіть, якщо вона не відповідає дійсності, а будь-які намагання пояснити сприймаються як виправдання.
Вдячні всім за активність у питаннях вирубки лісу, однак ДП «Дрогобицький лісгосп» проводить свою діяльність в рамках чинного законодавства.
На сторінках у Фейсбук вже декілька днів активно обговорюють рішення Господарського суду Львівської області про стягнення 1012771,42 грн. шкоди, завданої внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.
Хочемо зазначити, що рубки проводились з дотриманням норм чинного законодавства на основі матеріалів лісовпорядкування, виданих Львівською лісовпорядною експедицією. Під час судових слухань було встановлено, що один і той лісовий масив нанесений на матеріали лісовпорядкування двох різних лісогосподарських підприємств.
При цьому громада та так звані активісти активно критикують роботу лісгоспу, піддають сумнівам законність дій лісівників, зокрема, доцільність проведення рубок, висловлюють власні припущення щодо відсутності підстав для проведення рубок «розчистка дороги» та «вибірково санітарна рубка», припускаючи, що лісівники навмисно отримують дозвільні документи на вибіркові санітарні рубки уражених, пошкоджених дерев, а фактично нібито вирубують повністю здорові, та безпідставно видають дозвільні документи на розчистку лісових доріг, оскільки на думку активістів в цьому немає необхідності.
Ми ні в якому разі не хочемо піддавати сумнівам компетенцію активістів та не беремось оцінювати їхні знання, однак наведене в статті не відповідає дійсності та ґрунтуються на припущеннях та власному суб’єктивному баченні.
Розуміючи, що своїми поясненнями навряд чи зможемо достукатись до наших критиків, маючи на меті не ціль виправдатись за дії (які є повністю законними), а все ж таки спробувати донести до громади інформацію, яка відповідає дійсності, ми все рівно хочемо надати офіційний коментар та пояснення.
Відповідно до п.13 Санітарних правил в лісах України, власники лісів, постійні лісокористувачі призначають на основі матеріалів лісовпорядкування, лісопатологічних обстежень та повідомлень про появу ознак погіршення санітарного стану лісових насаджень вибіркові санітарні рубки, про що інформують обласну, Київську та Севастопольську міські держадміністрації, а на території Автономної Республіки Крим – орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища та орган місцевого самоврядування, на території якого зростають насадження, що потребують вибіркової санітарної рубки.
Тобто, ДП «Дрогобицький лісгосп» не приймаються одноособово рішення про проведення будь якої рубки.
На виконання п. 5, у відповідності до п.13 Санітарних правил в лісах України постійним лісокористувачем було проведено лісопатологічне обстеження, складено відповідний Акт лісопатологічного обстеження насаджень, складений І у відповідності до п. 13 Санітарних правил в лісах України була призначена вибіркова санітарна рубка. А про проведення рубки «розчистка лісової дороги» листом було повідомлено Департамент екології Львівської ОДА.
Отже, виконуючи вищевказані вимоги лісівниками було призначено проведення вибіркової санітарної рубки саме з причин погіршення санітарного стану лісових насаджень та рубку «розчистка дороги» за зверненням жителів села Орів та після обстеження відрізку дороги Уличне-Зимівки, оскільки незадовільний стан дорожнього покриття, через потрапляння малої кількості сонячних променів, на даному відрізку дороги перешкоджав руху транспортних засобів, які здійснюють громадські перевезення.
Розуміючи, який шквал негативу випливе після даного коментарю, все ж таки сподіваємось на розуміння та адекватне сприйняття роботи працівників лісової галузі, і закликаємо перестати формувати образ лісівника – злодія, та, навпаки, разом проводити зміни на краще у лісовій галузі, а «активістів» втручатись в будь яку діяльність тільки в тому випадку, якщо вони і справді компетентні у тій чи іншій сфері.
Повторно наголошуємо, що ДП “Дрогобицький лісгосп” відкрите до об’єктивної критики, до співпраці з громадськістю і письмово готовий надати офіційні відповіді на всі запити, звернення щодо проведення рубок, коментарі, можемо, навіть, запросити на зустріч з працівниками, які пояснять, які роботи і де проводяться лісгоспом, пред’явити необхідні документи, але для цього просимо звертатись у визначеному законодавством порядку на поштову чи електронну адресу лісгоспу з усіма питаннями, які потребують відповідей та роз’яснень.
Багато громадян, які переживають за рубки, користуються наданим правом та завжди оперативно отримують вичерпні відповіді від ДП “Дрогобицький лісгосп”.
Крім того, нагадуємо, що на офіційному сайті постійно оприлюднюється інформація щодо передбачених заходів санітарного оздоровлення лісу та у загальному доступі є реєстр лісорубних квитків.
У разі відсутності звернень безпосередньо до лісгоспу та до отримання відповідей на поставлені питання, просимо не розповсюджувати непідтверджену інформацію та не звинувачувати лісгосп безпідставно.

Записи створено 468

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх