У понеділок, 11 лютого 2019 р. відбулося засідання Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Основне, що обговорювали на засіданні – ситуація на ринку деревини в Україні та стан справ із реалізацією необробленої деревини заготівлі першого кварталу 2019 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ. Засідання відбувалося у відкритому режимі, на нього були запрошені також члени громадських рад з інших регіонів, представники деревообробного сектору та інші зацікавлені сторони.
Заступник начальника Львівського ОУЛМГ Юрій Громяк під час засідання зазначив, що загальний обсяг реалізації підприємствами управління у січні цього року знизився на 11%, порівняно з січнем минулого року. Зокрема, практично зупинена реалізація бука і прийнято рішення зупинити продаж вільхової фанерної деревини, оскільки споживачі зменшили на них ціну більш як удвічі. Також він зазначив, що реалізація дров відбувається лише на електронних торгах і зараз на них дуже низький попит – на основних торгах продали 20% виставленого обсягу, на додаткових – 15%.
Також під час засідання Громадської ради учасники обговорювали законодавчі ініціативи у сфері торгівлі деревиною, зокрема рішення Міністерства фінансів України про проведення роботи з підготовки проекту рішення Уряду про збільшення до 90% розміру відрахувань до Державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями. Члени Громадської ради та інші присутні на засіданні вважають, що таке рішення призведе до фактично повного вилучення обігових коштів і, як наслідок, різкого скорочення фінансових можливостей державних підприємств для здійснення технічного переоснащення та модернізації виробничих потужностей, розвитку свого технічного потенціалу і як наслідок – суттєво знизить конкурентоспроможність державних лісогосподарських підприємств.
Результатом обговорення став лист-звернення до Верховної ради України про недопущення підвищення розміру відрахувань для державних унітарних підприємств та їх об’єднань до держбюджету частини їх чистого прибутку (доходу), запропонованого Мінфіном. У листі також запропонували доручити провести широке експертне обговорення оптимального розміру відрахувань частини чистого прибутку державних підприємств до держбюджету.
Прес-служба Львівського ОУЛМГ