Бережіть ліс від пожеж

З настанням теплої погоди частіше виникають лісові пожежі. Найбільш “гарячими” місяцями є квітень та травень, зазвичай,торішня трава швидко висихає на сильному весняному сонці і легко займається від сірника або цигарки. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили,буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачається величезні сили та засоби.

Велика кількість великих і малих лісових доріг сприяє зростанню відвіданя лісів населенням, з вини якого  щорічно виникає найбільше  пожеж в лісових масивах. Саме необережність  людей- головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому, у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною — необережністю людей.

Лісову пожежу легко загасити тільки на початковій стадії розвитку. Але коли вогонь уже набрав силу і загоряються дерева, загасити пожежу дуже складно.

Тому, хочемо звернутися до мешканців Дрогобича,Трускавця, Стебника та Дрогобицького району в пожежо-небезпечний період, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною лісових пожеж. Ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо побачите, як це роблять  інші, зупиніть їх і поясність ,чим небезпечне  спалювання трави. Ніколи  не розводьте багаття в сухому лісі. Насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на піску або глині. Перед тим як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть золу і переконайтесь, що під нею не збереглося тліючих вуглин. Також просимо у випадках винекнення лісових пожеж терміново інформувати держлісгосп, пожежну охорону чи  найблище лісництво і надавати посильну допомогу в їх гасінні.

Порушники правил пожежної безпеки будуть притягуватись до адміністративної відповідальності, а якщо пожежа завдала значних збитків, то і до кримінальної.      Тому, адміністрація ДП «Дрогобицький  лісгосп»  звертається до відвідувачів та відпочиваючих в лісових масивах бути обережними з вогнем, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем.  Лісівники  для профілактики пожежної ситуації  на в’їздах до лісу встановили шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

Хочеться наголосити, що збереження лісових масивів для майбутніх поколінь- справа всіх свідомих громадян.

Записи створено 489

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх